Kupujemy używane auto – jak uzyskać kredyt samochodowy

Bardzo często decydujemy się na kupno samochodu używanego, jednak nie wiemy w jaki sposób sfinansować jego zakup i jakie formalności nas czekają zanim pieniądze faktycznie znajdą się na naszym koncie. Jak się okazuje sam proces ubiegania się o kredyt na auto podzielić można na kilka etapów, które w prosty i przystępny sposób mogą zostać przedstawione.

Pieniądze na samochód

Jak się okazuje zakup używanego samochodu możemy sfinansować za pomocą limitu debetowego w koncie czy też kredytu gotówkowego. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto się nad nią zastanowić. Jak się jednak okazuje najbardziej korzystną opcją jest kredyt samochodowy. W bankach oferujących nam te produkty znajdziemy interesującą i rozbudowaną ofertę sfinansowania zakupu auta używanego, która z pewnością okaże się dla nas korzystna.

Kredyt na samochód używany – oferty kredytu

Zanim jednak zdecydujemy się na jakikolwiek kredyt powinniśmy starannie sprawdzić wszystkie oferty dostępne na rynku. Pomocne mogą okazać się tym przypadku internetowe porównywarki finansowe, czy też kalkulatory kredytów samochodowych, RRSO, porady dotyczące kredytowania samochodu i przede wszystkim – aktualne rankingi kredytów samochodowych na auta nowe i używane. Przed podjęciem ostatecznej decyzji te kroki będą dla nas bardzo ważne.

Bierzemy kredyt na auto używane

Jeżeli już wybierzemy konkretną ofertę, powinniśmy sprawdzić wszystkie najważniejsze parametry wybranego przez nas kredytu. Na początek istotne będzie dla nas to czy wymagana jest wpłata własna. Jak się okazuje banki nie zawsze chcą finansować 100 proc. wartości używanego pojazdu. Druga rzecz również bardzo istotna to wymogi ubezpieczeniowe – przekalkulujmy wszystkie ubezpieczenia, których bank będzie od nas wymagał.

Oprocentowanie kredytu

Bardzo ważne będzie dla nas również oprocentowanie kredytu i tu powinniśmy zwrócić uwagę na pewne istotne kwestie. Większą uwagę niż na oprocentowanie nominalne według którego naliczane są odsetki powinniśmy zwrócić na RRSO, czyli nic innego jak rzeczywiste oprocentowanie naszego kredytu. Uwzględnia ono nie tylko odsetki, ale także inne koszty związane z kredytem. Pamiętajmy o tym, że m jest ono niższe, tym lepiej. Zwróćmy również uwagę na to czy bank doliczył do RRSO koszty dotyczące ubezpieczeń. Prowizja za udzielenie nam kredytu powinna być jak najniższa, w niektórych bankach możemy trafić na promocję, gdzie prowizja wynosić będzie 0 proc. W przypadku kredytów samochodowych najczęściej stosowana jest prowizja w wysokości nie przekraczającej 5 proc.