Wybór dobrego kredytu gotówkowego nie musi być trudny

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych i najbardziej popularnych produktów finansowych. Mimo to podjęcie decyzji o jego zaciągnięciu budzi w nas wiele wątpliwości i potrafi być sporym wyzwaniem. Nie wiemy bowiem co robić aby był to kredyt tani i szybki. Na szczęście dla klientów z pomocą przychodzi nam internet oraz dostępne w nim narzędzia finansowe takie jak porównywarki czy kalkulatory kredytowe. Warto wiedzieć jak z nich korzystać by podjęć dobrą decyzję.

Jak więc wybrać dobry kredyt gotówkowy i o co pytać przed podpisaniem umowy? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy kredytu gotówkowego, czy też swoje plany możemy zrealizować w inny, być może tańszy sposób. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań możemy wymienić między innymi kredyt odnawialny w koncie osobistym. Warto bowiem mieć świadomość, że jest to rozwiązanie, które zazwyczaj jest znacznie tańsze od tradycyjnego kredytu gotówkowego. Co więcej, kredyt ten jest dostępny praktycznie dla każdej osoby, która ma regularne wpływ na konto. Jeśli więc nie chcemy pożyczać wielkiej sumy pieniędzy może okazać się to korzystną alternatywą.

Jeśli jednak decydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego pamiętajmy, że poszukiwania idealnej oferty warto zacząć od swojego banku. Bardzo często bowiem tu właśnie otrzymamy najbardziej korzystne warunki. Stały klient jest bowiem dla banku wiarygdny – doskonale zna on nasze dochody i wie, czy poradzimy sobie ze spłatą kredytu. Co więcej, skorzystanie z pożyczki we własnym banku do minimum ogranicza formalności. Nie musimy przedstawiać zaświadczeń o dochodach a bank automatycznie pobierać będzie raty z naszego konta.

Jeśli jednak oferta, jaką ma dla nas bank, w którym posiadamy konto nie jest dla nas wystarczająca warto się rozejrzeć. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach nie musimy już samodzielnie odwiedzać kilku placówek bankowych i pytać o oferty. Wystarczy, że zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy doradcy finansowego, który porówna dla nas kilka ofert lub wykorzystamy możliwości jakie daje nam internet.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe to są oferty

W sieci znajdziemy bowiem wiele stron z rankingami kredytów. Dzięki nim bez trudu porównamy prowizje czy oprocentowanie w poszczególnych bankach. Pomóc nam może również kalkulator kredytowy, dzięki któremu dowiemy się jak wysokie raty będziemy płacić w poszczególnych bankach. Korzystanie z tych narzędzi bardzo zwiększa nasze szanse na atrakcyjną cenowo pożyczkę a jednocześnie oszczędza nam sporo czasu. Nic więc dziwnego, że robi to coraz większa liczba osób.