Dlaczego warto korzystać z kalkulatora spłaty kredytu hipotecznego?

Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, kwestia tego, ile możesz sobie pozwolić na spłaty, jest równie ważna, jak kwota pożyczki udzielonej przez kredytodawcę. Dostępny w sieci, szybki kalkulator spłaty kredytu hipotecznego da ci dobry wgląd wa to, ile będziesz spłacać miesięcznie, podobnie jak kalkulatory wynagrodzeń pomagają w obliczeniu sprawiedliwej pensji.

Jak obliczyć spłaty kredytu hipotecznego?

Obliczenie przybliżonego kosztu miesięcznych spłat za pomocą kalkulatora hipotecznego jest łatwe. Po pierwsze, po prostu musisz wprowadzoć całkowitą kwotę, którą Twoim zdaniem będziesz musiał pożyczyć, i podaj liczbę lat, przez które chcesz pożyczki – zwykle w przypadku nowych kredytów hipotecznych dla kupujących po raz pierwszy będzie to około 25 lat, jednak więcej pożyczkodawców jest teraz chętnie udzielamy kredytów hipotecznych na okres do 40 lat.

Następnie musisz określić stopę procentową w celu obliczenia miesięcznych spłat kredytu hipotecznego. Jeśli nie masz pojęcia o oprocentowaniu kredytu hipotecznego, zawsze możesz spojrzeć na nasze tabele porównawcze kredytów hipotecznych, aby dowiedzieć się, jakie oferty są obecnie dostępne dla twoich potrzeb i okoliczności.

Na koniec internetowy kalkulator spłat kredytów hipotecznych będzie musiał wiedzieć, jakiego rodzaju spłaty kredytu potrzebujesz: kapitału i odsetek lub tylko odsetek. Nie panikuj, jeśli nie jesteś tego pewien. Mówiąc najprościej:

  • spłaty kapitału i odsetek oznaczają, że każdego miesiąca spłacasz część pożyczonej kwoty powiększoną o odsetki,
  • odsetki oznaczają jedynie, że spłacasz miesięczne odsetki od pożyczki bez spłaty pożyczonej kwoty.
Zobacz także:  Kupujemy używane auto – jak uzyskać kredyt samochodowy


Aby dowiedzieć się więcej na temat różnych rodzajów opcji spłaty kredytu hipotecznego – i tych, które mogą być odpowiednie dla Ciebie – zapoznaj się z tym tematem tak dobrze, jak Ci na to czas pozwala.

Wyjaśnienie spłat kredytu hipotecznego i odsetek.

Po wprowadzeniu wymaganych informacji w kalkulatorze spłat kredytu hipotecznego wystarczy kliknąć przycisk Oblicz, aby zobaczyć, ile można oczekiwać w ciągu miesiąca.

Oczywiście na twoje spłaty może mieć wpływ wiele czynników, w tym rodzaj kredytu hipotecznego, twoje potrzeby hipoteczne – takie jak to, czy chcesz po prostu przeprowadzić się do domu, czy jesteś kupującym swój pierwszy dom – a także bank stawki podstawowej w Polsce.

Ważne jest również, aby pamiętać, że miesięczne raty w przypadku kredytów hipotecznych o zmiennej kwocie kredytu i narzędzia do śledzenia mogą ulec zmianie w zależności od stóp procentowych pobieranych przez dostawcę kredytu hipotecznego.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora spłaty kredytu hipotecznego?

Zrozumienie z grubsza wysokości miesięcznych spłat jest kluczowym krokiem w budżecie na nową hipotekę. Zaciągnięcie kredytu hipotecznego na wyższym poziomie przystępności może początkowo wydawać się dobrym pomysłem, ale w zależności od rodzaju kredytu hipotecznego, na który decydujesz się, wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych może spowodować, że będziesz obciążony spłatami, na które Cię nie stać. Zamiast tego najlepiej wybrać spłatę kredytu hipotecznego, na którą możesz sobie wygodnie pozwolić – nawet jeśli oznacza to pożyczkę nieco mniejszą aniżeli tą, którą się zakładało.

Czego nie obejmuje miesięczny kalkulator spłaty kredytu hipotecznego?

Pamiętaj, że internetowy miesięczny kalkulator spłat kredytu hipotecznego da ci tylko wyobrażenie o tym, ile będziesz płacić miesięcznie za kredyt hipoteczny. Nie obejmuje to żadnych dodatkowych kosztów zwykle związanych z zakupem domu, takich jak opłata skarbowa, opłaty prawne, wycena i koszty inspektorów oraz opłaty za produkt, żeby wymienić tylko kilka. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z online przewodnikiem po opłatach, jakie muszę uiścić, otrzymując kredyt hipoteczny – wtedy zyskasz pełniejszy obraz tego, jaka suma do zapłacenia czeka Cię naprawdę.

Zobacz także:  Kupujemy używane auto – jak uzyskać kredyt samochodowy

Ponadto kalkulator kredytu hipotecznego działa w oparciu o jedną stopę procentową w całym podanym terminie. Jeśli chcesz zobaczyć wyniki dla określonego rodzaju produktu (takiego jak stała stopa procentowa, moduły śledzące, zmienna zdyskontowana itp.), Powinieneś zapoznać się z reprezentatywnymi przykładami dla każdego produktu na naszych tabelach porównania kredytów hipotecznych.

Ten kalkulator jest przeznaczony do spłat kredytów mieszkaniowych i nie dotyczy hipotek z opcją zakupu nieruchomości przeznaczonej do wynajęcia. Ta funkcja również nie została zaprojektowana jako kalkulator nadpłat.

Czy mogę użyć online kalkulatora do obliczenia oprocentowania kredytów hipotecznych?

Tak, ale zwykle tylko w odniesieniu do miesięcznych spłat kredytu hipotecznego oprocentowanego. Wyniki pokażą kwotę odsetek płatnych miesięcznie za kredyty hipoteczne oprocentowane, jeśli zostaną wybrane właściwie.

Czy to sprawdzi się również jako kalkulator porównania kredytów hipotecznych?

Różnie jest to rozwiązane przez różnych dostawców, ale zwykle jeśli chcesz porównać produkty hipoteczne, musisz przejść bezpośrednio do kompleksowych, wszystkich rynkowych tabel porównawczych kredytów hipotecznych. Wszyscy wymienieni dostawcy kredytów hipotecznych są autoryzowani i regulowani – aby wyniki, jakie się uzyskuje za pomocą tego narzędzia były jak najbardziej uczciwe.