Dzięki nam będziesz cieszył się wymarzonym samochodem

| Strona domowa | Odroczenie rat zobowi… »

Kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy

piątek, 22 listopad 2019 at 2:03 pm.

Kredyty w obecnej chwili stają się coraz bardziej popularne. W zasadzie co druga osoba w Polsce posiada przynajmniej jeden kredyt. Sytuacja taka wynika przede wszystkim z naszych coraz większych potrzeb którym chcemy sprostać, a żeby temu dokonać zaciągamy kredyty w banku. Innym zjawiskiem jest to, ze nasze społeczeństwo jest coraz bardziej bogate i stać na s na to aby się zadłużać, gdyż potrzebujemy do tego zarówno odpowiedniej zdolności kredytowej jak i wkładu własnego, a także pieniędzy na to aby raty spłacać regularnie. Większość Polaków zadłuża się bardzo ostrożnie pożycza tylko tyle pieniędzy ile faktycznie jest w stanie spłacić. Banki oferują nam różne kredyty na atrakcyjnych warunkach zarówno takie celowe jak i te które możemy przeznaczyć na co chcemy. Jak się okazuje faktycznie największym zainteresowaniem cieszą się kredyt na dowolny cel, kredyty gotówkowe oraz kredyty hipoteczne, a dzięki sprawnahipoteka.pl wybierzesz najlepszą z ofert. Przed zaciągnięciem jakiekolwiek kredytu powinniśmy dokładnie zapoznać się z warunkami oraz charakterystyką tego kredytu. Zaciągając kredyt musimy uwzględnić nasze indywidualne potrzeby, oczekiwania a przede wszystkim możliwości finansowe.

Chcąc zaciągnąć kredyt i zastanawiamy się pomiędzy kredytem hipotecznym oraz kredytem gotówkowym bardzo ciężko jest wskazać to lepsze rozwiązanie. Kredyty te różnią się od siebie zupełnie i są dwoma różnymi produktami bankowymi które cieszą się zainteresowaniem dwóch różnych grup klientów. A zatem przed podjęciem decyzji warto jest szczegółowo wypisać sobie to czym charakteryzują się te dwa produkty i jakie są ich wady oraz zalety. Wówczas podjęcie decyzji może być nieco łatwiejsze.

Kredyt gotówkowy jest kredytem zaciąganym na krótszy okres ale też mniejsza kwotę. Procedura jego zaciągnięcia jest zdecydowanie łatwiejsza potrzebujemy też mniej dokumentów, jednak w obu przypadkach podstawą jest sprawdzenie naszej zdolności kredytowej przez bank. Inną bardzo ważną cechą kredytu gotówkowego jest też to ze możemy przeznaczyć go na dowolny celi pożyczonym środkami możemy swobodnie dysponować. W tym przypadku banki nie wymagają od nas dodatkowego zabezpieczenia. W przypadku kredytu hipotecznego sytuacja wygląda jednak nieco inaczej. Po udzieleniu nam kredytu środki nie trafiają bezpośrednio na nasze konto, są przekazywane sprzedawcy nieruchomości. Ten rodzaj kredytu wymaga dodatkowego zabezpieczenia jakim jest wpis do hipoteki. Banki wymagają od nas również wkładu własnego. A zatem jeżeli chodzi o kredyt na kupno mieszkania najbardziej optymalny jest tu kredyt hipoteczny.

 


Szukaj

Serwis

Archiwum

Informacje

Links